No drīzumā iznākošās grāmatas “Jaunās Zemes vārdnīca”.
Īpaši daudzdimensionalitātes laikmetā patiesība, taisnība, pareizība var būt stiepjami un daudznozīmīgi jēdzieni, aicinot respektēt esības dažādību un vedinot ieraudzīt katras šķautnes atšķirīgās krāsas, tādējādi kopradot vienu veselu, mirdzošu kristālu, taču joprojām aktuāls un vairāk nekā jebkad agrāk būtisks ir mūsos dziļi degošais aicinājums būt patiesiem. Latviskais vārds patiesīgums apzīmē kaut ko ļoti konkrētu, tāpēc šajā gadījumā vislabāk piesaukt sanskrita terminu – satja. Kā jau visi sanskrita jēdzieni, tas ir daudzslāņains, tomēr šī vārda nozīme fokusēta ap “tas, kas ir”. Par sanskrita jēdzieniem ir jāmeditē, tos netulko viennozīmīgi. Skolotāji tos skaidro, precīzāk sakot – saslēdz ar tiem.
Brihadaranjaka Upanišada vēsta: “Nav nekā augstāka par Patiesīguma Likumu (Dharmu). Vājākais pārvar stiprāko ar Patiesīguma Likumu. Patiešām Likums ir Patiesība (Satya). Līdz ar to, ja kāds runā Patiesīgumu, viņi saka: “Viņš runā Patiesību!” Jo abi ir viens un tas pats.”
Citā Zelta Laikmetā, kad radās vēdas, satya princips bija neatņemama karaliskas apziņas sastāvdaļa. Jogs Pataņdžali savos Jogas aforismos – darbā par fizisko un smalko pasauli, cilvēku un viņa psiholoģiju, dabas likumiem, Esības dažādiem aspektiem – visu sistematizē astoņās jogas pakāpēs, patiesīgumu jeb satya iekļaujot pašā pirmajā pakāpē un minot kā vienu no pieciem galvenajiem vienotas/veselas būtnes obligāto jābūtību. Šie principi palīdz cilvēkam veidot stabilus pamatus visās dzīves jomās gan attiecībās ar sabiedrību, gan pašam ar sevi.
Šobrīd jaunā pakāpē, katrā ikdienišķā mirklī, mums ir iespēja piedzīvot patiesīguma klātesamību un to, ka citādi – būt nepatiesiem – vairs nevar.
Attiecībā pret sevi mēs vairāk esam sākuši just iekšējo balsi jeb intuīciju, kas ir mūsu Augstākā Es signāls jeb patiesīguma kompass.
Šis ir arī viens no pamatojumiem, kāpēc saka, ka Jaunajā Zemē slimību nav, jo patiesībā daudzas slimības ir apspiesta iekšējā balss.
Jau esam pārliecinājušies un akceptējuši, ka lielās transformācijas, kurām daudzi gājuši cauri, tostarp gluži piespiedu kārtā mainot darba vietas, ir notikušas tādēļ, ka Gars vairs nav atbalstījis konkrēto cilvēku ierasto nodarbi un aicinājis veikt to, pēc kā viņi patiešām alkuši un kamdēļ vispār uz šīs planētas nonākuši. Tie nav bijuši ne priekšnieki un apstākļi, ne kolēģi vai inflācija, kas “atlaiduši no darba”. Tas bijis iekšējais kompass, kuram piemīt unikāla spēja pagriezt visu Gara/ Dvēseles/Augstākā Es, personīgā patiesīguma virzienā, atbilstoši pārkārtojot visas situācijas. Cilvēka izaicinājums ir uzticēties un sekot kompasa norādēm. Tiesa, nereti tas ir visgrūtākais, jo vecās sistēmas, paša ieradumi un sabiedrības uzstādījumi turas pie labi pazīstamā, tāpēc – komfortablā. Taču iedrošinājumam droši var teikt: tikko izvēlamies sekot savam iekšējam kompasam, blakus zibenīgi uzrodas Jaunās Paradigmas spēļu laukuma sabiedrotie, kas tikai gaida, kad varēs pievienoties – Drosme, Svētība, Plūsma, Gaismas ģimene, Dvīņu Liesmas enerģija.
Baiba Kranāte
VIDEO LASĪJUMS