Kad esam noskaidrojuši pavasara attīrīšanās idejas būtību, varam ķerties pie konkrētu ieroču apspriešanas, kārtības labad strukturējot tos sfērās: mūsu fiziskais ķermenis un mūsu apkārtne.
Tīrām sevi: krustnagliņas, pūķa tēja, greipfrūti, ķiploki u.c.
Jebkura speciālā attīrīšana, lai vai cik maiga tā būtu (naturopātija, piemēram), tomēr ir kaut kāda iejaukšanās dabiskajos procesos, tāpēc arī ar to jābūt ļoti uzmanīgam. Palīglīdzekļi ir daudzi un efektīvi, bet katram cilvēkam kāds viens būs visefektīvākais, turklāt deva, lietošanas kārtība, ilgums un citas nianses arī stipri individuālas. Atsaucoties uz pieminēto skābju-sārmu līdzsvaru organismā, šie attīrītāji palīdz organismu padarīt sārmaināku.Izcils asins attīrītājs dziļā līmenī, bet vienlaicīgi arī ar pietiekami ātru iedarbību – krustnagliņu pulveris. Vislabāk ir pašiem kafijas dzirnaviņās samalt veselas krustnagliņas un lietot pa pustējkarotei divreiz dienā, uzdzerot glāzi silta ūdens. Šis līdzeklis palīdz izdzīt kā «smagākus» parazītus, tā asins līmenī esošos. Visas kārpas un kārpiņas uz ādas, nerunājot par lielākiem veidojumiem, ir šo «pasažieru-bezbiļetnieku» grupēšanās vietas, tā ka, tikai mehāniski likvidējot vienu vai otru, bet neattīrot sevi dziļumā, paveikts būs ne jau viss.
Vēl viens izcils līdzeklis ir tā saucamā Pūķa tēja. Tā sastāv no vienādās daļās ņemtām vērmelēm, timiāna (mārsila), salvijas un kumelītēm. Ēdamkaroti šā maisījuma aplej ar puslitru 80 grādus karsta ūdens un izdzer dienas laikā. Kurss: desmit dienas dzer, septiņas dienas pauze. Jālieto apmēram 3 mēnešus, varbūt pat ilgāk. Šis ir nedaudz maigākas iedarbības līdzeklis nekā krustnagliņas, bet vienlīdz efektīvs,
tiesa – prasa pacietību un regularitāti.
Savukārt greipfrūtu sēklu ekstrakts, kas Latvijā pārsvarā pazīstams kā citrosepts, var ne tikai darboties līdzīgi iepriekš minētiem, bet dažkārt arī kā ātrā palīdzība. Īpaši tad, ja jūtat slimību nākam virsū, tā sakot «ne īsti slims, ne vesels», tad liela deva – izturīgākiem līdz pat 50 vai 60 pilieniem vienā reizē – izārstēs zibenīgi.
ie labiem «tīrītājiem» pieder arī ķiploku kapsulas. Bet kurkuma, kas pazīstama arī ar nosaukumu «turmeriks», ir ne tikai labs asins attīrītājs un antiseptiķis. Piemēram, lietota pēc sistēmas «pustējkarote kurkumas + pustējkarote medus» divreiz dienā, tā arī palielina hemoglobīna līmeni. Tikai obligāti jāatceras, ka,
lietojot kurkumu, daudz jādzer, pretējā gadījumā tā rada sausumu ķermenī.
Tas vēlreiz atgādina, ka visi šie it kā nekaitīgie garšaugi un zālītes ir nopietni un spēcīgi medikamenti, kuru lietošanai nepieciešamas zināšanas un individuāla pieeja. Protams, ir arī daudz citu līdzekļu: strutenes, kliņģerītes, vērmeles tīrā veidā.
Katram cilvēkam jāatrod savs augs, sava deva un veids,
kā to lietot, tikai tad tam būs jēga. Mūsdienās jau ir zināmas ļoti progresīvi attīstītas metodes, kurās to nosaka. To dara ne jau tikai dziednieki ar svārstu vai citām biorezonanses metodēm; ir arī Folla diagnostika, muskuļu tests un citas «zinātniskāk» pamatotas.
Ja turpinām tēmu par cikliskumu, tad, protams, attīrīšanās metodes vislabāk lietot tad, kad pati daba nāk pretim. Dilstošā mēnesī būtu ideāli, un šā raksta iznākšanas brīdī tas jau teju, teju ir.
Apkārtnes tīrīšana: ēteriskā eļļa un sāls kurināšana
Foto: flickr /vercexcorp
Ne viens vien ir dzirdējis un jutis, ka, sakārtojot māju, uzlabojas pašsajūta. Ir mācības, kurās dzīvojamo telpu attēlo kā cilvēka ķermeni: tajā katra vieta atbilst konkrētam orgānam. Iedomājieties tikai, kā var justies, tīrot māju kā savu ķermeni! Katrs pats ir labs sava ķermeņa – mājas tīrīšanas meistars, un neba šeit mācīt konkrētas metodes. Tāpat kā savam ķermenim pēc dušas uzliekam punktu uz «i» ar kādu jauku smaržu, to pašu varam darīt savai mājai, piepilinot grīdas mazgājam ūdenim kādu no ēteriskajām eļļām. Un, ja vēl pārzinām šis brīnišķās dabas dāvanas – augu ēterisko eļļu – daudzās nozīmes, kas arī spēj gan uzmundrināt, gan dziedēt skumjas, gan attīrīt! Protams, lai katrs vadās pēc sajūtām, bet, tā kā šī ir saruna par attīrīšanos, tas tās būs kadiķa, tējaskoka, lavandas, salvijas eļļas…
Bet varbūt kāds nezina, ka ļoti patīkamu, svaigu sajūtu mājās ne tikai fiziski, bet arī atmosfērā var radīt, kurinot sāli uz pannas. Atveram visas, visas skapju un pārējās durtiņas (tas nekas, ja istabas varbūt tālu no sāls kurināmās vietas – efekts tiks panākts it visur) un liekam apmēram
1 kilogramu rupjās vārāmās sāls uz pannas un uz lēnas uguns tvaicējam
apmēram stundu- pusotru. Vislabāk to darīt vēlu vakarā, kad visapkārt miers, īpaši labi pēc ģenerāltīrīšanas. Sāli pēc tam, protams, izber tualetes podā.
Iedvesmai meditē
Foto: Reuters/Scanpix
Attīrīšanās metožu ir tik daudz un tik dažādas, ka varētu turpināt ilgi. Noslēgumam lai atceramies tikai galveno: turot, cik vien iespējams tīras domas, tīras darbības un smaidošu sevi, gružu – kā iekšējo, tā ārējo būs krietni vien mazāk. Tāpēc itin labi profilaksei var noderēt arī šāda vienkārša, bet jaudīga lieta – var to saukt arī par meditāciju, ja kādam tā šķiet iederīgāk.
Apsēdies uz mirkli, aizverot acis, un sajūti savu ieelpu un izelpu. Tas ir dzīvības spēks, kas piemīt it visam dzīvajam visapkārt: tev, augiem, kokiem, dzīvniekiem, citiem cilvēkiem. Tas ir it visur, katra jauna ieelpa atnes tīrības un prieka sajūtu, katra izelpa aiznes visu, kas nav vajadzīgs vai ir netīrs. Visos līmeņos – tavās domās, ķermenī, arī tavā mājā. Ja būs nepieciešams – tu apvienosies ar citu dzīvības spēku – kādu dziedinošu augu (tēju) vai minerālu valstības pārstāvi (rupjo sāli, ūdeni), un tas palīdzēs tev atgūt tavu dabisko tīrības un prieka sajūtu, līdzi nesot apziņu, ka tu tīrs dzīvo tīrā un brīnišķīgā pasaulē.
Atbalstīt meditācijas praksē palīdzēs arī šie audio –gan CD, gan MP3 formātā
Meditāciju dažādi veidi mūsu grupas nodarbībās vai individuāli
Lai izdodas!
Pirmajā daļā -kas, ko un kāpēc vispār jātīra..